FAQ
7 sty 2016

1. Jestem poszkodowanym, podczas kolizji spisano oświadczenie, nie informowano policji. Czy otrzymam auto zastępcze?
Odpowiedź: Tak oczywiście, oświadczenie spisane na miejscu zdarzenia jest wystarczające by wynająć auto zastępcze z OC sprawcy.
2. Nie jestem właścicielem uszkodzonego pojazdu, tylko jego użytkownikiem, czy w takim przypadku będę mógł skorzystać z Państwa bezgotówkowej wypożyczalni aut zastępczych?
Odpowiedź: Tak oczywiście, jednak będziemy musieli skontaktować się z właścicielem uszkodzonego pojazdu.
3. Wstępnie jestem poszkodowaną, sprawca nie przyjął mandatu i odbędzie się postępowanie sądowe, czy otrzymam samochód zastępczy?
Odpowiedź: Nasi specjaliści to również rzeczoznawcy samochodowi, przeanalizują przebieg kolizji, w przypadku pozytywnego dla Pani wyniku badania udostępnimy samochód zastępczy z OC sprawcy na własne ryzyko gwarantując bezgotówkową usługę.
4. Jesteśmy poszkodowanymi, jednak nie będziemy naprawiać samochodu w warsztacie ponieważ mąż jest mechanikiem i naprawy dokona sam, czy otrzymamy bezpłatny samochód zastępczy z OC sprawcy?
Odpowiedź: Tak, Oczywiście, wydamy samochód samochód zastępczy z OC sprawcy na czas naprawy i na okres niezbędny do przywrócenia samochodu do stanu sprzed szkody.
5. Podczas zgłaszania szkody, zaproponowano mi samochód zastępczy, czy mimo to mogę skorzystać z Państwa samochodu zastępczego?
Odpowiedź: Tak, oczywiście. Ubezpieczyciel informuje o autach zastępczych bo to jego obowiązek (należy dodać, że dostaniemy auto na kilka dni, po czym  przedwcześnie zabiorą) jednak to poszkodowany decyduje skąd będzie miał bezpłatne auto zastępcze.
6. Mój samochód nie jest jezdny, ma uszkodzony reflektor w wyniku kolizji z winy innego uczestnika ruchu, czy w tym przypadku możliwe jest korzystanie z samochodu zastępczego zanim dotrze do mnie rzeczoznawca?
Odpowiedź: Tak, oczywiście samo zgłoszenie szkody uprawnia Cię do korzystania z naszego bezpłatnego samochodu zastępczego.
7. Czy wynajem auta zastępczego będzie całkowicie za darmo, nawet jeśli firma ubezpieczeniowa zakwestionuje koszty wynajmu?
Odpowiedź: Tak, wynajem auta zastępczego będzie za darmo dajemy gwarancję, nawet jeśli ubezpieczyciel nie pokryje wszystkich kosztów.
8. Czy odpowiadamy za szkody powstałe w aucie zastępczym?
Odpowiedź: Tak, ale tylko za te przy których nie zadziała Auto Casco / np. kolizję spowoduje osoba, która nie posiada prawa jazdy, kolizję spowoduje osoba pod wpływem alkoholu.
9. Jakie dokumenty są niezbędne w celu wynajęcia i zakończenia wynajmu pojazdu?
Odpowiedź: Dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny, numer szkody i ubezpieczalnia sprawcy.
10. Gdzie można odebrać pojazd zastępczy?
Odpowiedź: Pojazd zastępczy zostaje dostarczony pod wskazany adres.
11. Na jakie auto zastępcze mogę liczyć?
Odpowiedź: Udostępniany pojazd zastępczy zawsze jest tej samej klasy, co pojazd uszkodzony.
12. Czy przysługuje mi pojazd zastępczy, jeśli posiadam drugi samochód?
Odpowiedź: Tak, w takim przypadku również przysługuje pojazd zastępczy.
13. Dlaczego otrzymałem informację od Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawcy, że pojazd zastępczy został mi przyznany jedynie na x dni?
Odpowiedź: Znamy prawa osób poszkodowanych, dlatego w takich sytuacjach należy postępować zgodnie z naszymi wytycznymi.
14. Jak wygląda sprawa tankowania auta zastępczego?
Odpowiedź: Podstawiane auto będzie zatankowane do pełna i takie prosimy zwrócić.
15. Jak z myciem samochodu?
Odpowiedź: Auto powinno być utrzymane w czystości przez cały czas użytkowania.
16. Czy podczas korzystania z auta obowiązuje mnie limit kilometrów?
Odpowiedź: Nie, podczas użytkowania auta zastępczego z OC sprawcy limit kilometrów jest zniesiony.
17. Jak długo mogę korzystać z pojazdu zastępczego?
Odpowiedź: Pojazd zastępczy przysługuje poszkodowanemu do chwili ukończenia naprawy uszkodzonego pojazdu w przypadku szkody częściowej lub do momentu wypłaty środków na konto w przypadku szkody całkowitej.
18. Czy muszę otrzymać zgodę od Towarzystwa Ubezpieczeń sprawcy wypadku aby wynająć samochód zastępczy?
Odpowiedź: Nie, Poszkodowany nie musi pytać się o zgodę na wynajem pojazdu zastępczego.